Libyan Airlines Türkçe English
 
Copyright Libyan Airlines 2013
 
 
Libya Havayolları Resmi Web Sitesi
 
Libyan Airlines
Haberler
Libya'da ki iç savaş nedeniyle 31 Mart 2011'de seferlerini durduran Libya Havayolları (Libyan Airlines) Atatürk Havalimanı'na 28 Ocak 2012 tarihinde ilk seferini Tripoli'den gerçekleştirdi.

Libya Havayollarının LN 192 sefer sayılı A320 tipi uçak 12.30'da Atatürk Havalimanı'na 120 yolcusuyla ilk seferini yaptı. Gelen yolcular arasında Kaddafi güçlerine karşı savaşan ve yaralanan gazilerde vardı. Uçağın kaptan Pilot koltuğunda Libya Havayollarının eski Genel Müdürü Fathi Shati, Yardımcı pilot koltuğunda ise Salem Elgrıyani vardı

Atatürk Havalimanı'na inen uçağı karşılayanlar arasında şirketin Türkiye Müdürü Mohmmed El Gatrani ile Atatürk Havalimanı İstasyon Müdürü Cenap Çandarlı vardı.

Libya Havayollarının Türkiye Müdürü El Gatrani, Seferlerin yeniden başlamasından dolayı heyecanlı ve mutlu olduğunu ifade etti. El Gatrani ayrıca, Tripoli'nin dışında önümüzdeki günlerde Benghazi'den de seferlere başlanacağın, çok yakın zamanda da Ankara uçuşlarına start vereceklerini de söyledi

Seferler Tripoli ve Benghazi'den Yapılacak

28 Ocak Cumartesi yeniden seferlere başlayacak olan Libya Havayolları Haftada 3 sefer İstanbul-Tripoli , 2 sefer de İstanbul-Benghazi yapacak.

Pazartesi-Çarşamba ve Cumartesi 09.30'da LN192 sefer sayısıyla Tripoli'den kalkacak olan uçak 12.15'de İstanbul Atatürk Havalimanı'nda olacak. 13.15'de İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan LN193 sefer sayısıyla hareket edecek olan Libya Havayolları 16.15'de Tripoli'ye varacak.

Libya Havayolları Tripoli'nin yanı sıra İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Libya'nın en önemli şehirlerinden biri olan Benghazi'ye de seferler düzenleyecek.

Salı ve Cuma günleri yapılacak olan seferler LN194 sefer sayısıyla gerçekleştirilecek.

Benghazi'den 13.20'den hareket edip 15.20'de İstanbul Atatürk Havalimanı'nda varacak olan Libya Havayolları, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan LN195 sefer sayısıyla 16.20 hareket edip 18.35'de Benghazi'de olacak.